صرافی ایرن

شرکت تضامنی قاضی زاده اسلامی و شرکا
ارائه خدمات ارزی با مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
شماره ثبت: ۴۷۷۷۹۹ شماره مجوز بانک مرکزی: ۳۲۵۳۹۶ شماره مجوز کانون صرافان: ۱۷۱۲

قیمت طلا به ۱۰ هزار دلار در هر اونس می رسد

به گزارش کیتکو نیوز، جیم ریکاردز تحلیلگر و نویسنده مشهور اقتصادی در سخنانی در حاشیه کنفرانس طلا نقره در سانفرانسیسکو تاکید کرد: من هنوز متقاعد نشده ام که فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر نرخ بهره ر ا افزایش دهد.

بر اساس این گزارش اظهارات ریکاردز در شرایطی است که نظرسنجی ها نشان می دهد احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست ماه آینده تقریبا ۱۰۰ درصد است.

وی در ادامه تصریح کرد: علت اصلی شک و تردید من نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، اوضاع نرخ تورم است. آمارهای مهم اقتصادی آمریکا قرار است طی روزهای آینده منتشر شود و پس از انتشار آمارهای شاخص قیمت مصرف کننده و تورم می توان اظهار نظر بهتری نسبت به سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا داشت.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: فدرال رزرو ماموریت دوگانه ای دارد، ایجاد شغل و تثبیت قیمت ها. ایجاد شغل ماموریتی است که فدرال رزرو خیلی قبل تر به آن دست یافته است ولی پایین بودن تورم هنوز یک نگرانی جدی است.

نرخ تورم آمریکا طی ۹ ماه گذشته بین ۱٫۳ تا ۱٫۹ درصد در نوسان بوده و هنوز نتوانسته است به هدف ۲ درصدی مورد نظر فدرال رزرو دست یابد.

ریکاردز گفت: اگر نرخ تورم آمریکا در تازه ترین آمارها زیر ۱٫۳ درصد باشد به نظر من دلیلی برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر وجود نخواهد داشت. در چنین وضعیتی اگر فدرال رزرو در تصمیم خود برای افزایش نرخ بهره ۱۸۰ درجه تغییر دهد، قیمت جهانی طلا به شدت با افزایش روبرو خواهد شد.

وی اظهار داشت: در این صورت ارزش دلار در برابر یورو به شدت کاهش خواهد یافت و این مساله تقاضا برای طلا را افزایش می دهد.

متن مذاکرات تازه ترین نشست فدرال رزرو آمریکا نیز نشان می دهد که برخی سیاستگذاران پولی این کشور به شدت نگران اوضاع تورم هستند. از زمان انتشار متن مذاکرات فدرال رزرو قیمت جهانی طلا تحت تاثیر افت ارزش دلار با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

از دیدگاه ریکاردز سطح قیمتی ۱۳۰۰ دلاری یک سطح مقاومتی ناچیز است چرا که وی بر این باور است که قیمت طلا در بلندمدت به ۱۰ هزار دلار خواهد رسید.

منبع: طلانیوز